دبیر اجرایی پنجمین دوره جشنواره فیلم پرواز اعلام کرد: بیش از ۱۷۰۰ فیلم و فیلم‌نامه به دبیرخانه ارسال شده است

دبیر اجرایی پنجمین دوره جشنواره فیلم پرواز اعلام کرد: بیش از ۱۷۰۰ فیلم و فیلم‌نامه به دبیرخانه ارسال شده است

دبیر اجرایی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز توضیحاتی درباره تعداد آثار راه‌یافته به این فستیوال ارائه کرد.
به گزارش دبیرخانه پنجمین دوره جشنواره فیلم پرواز، محمدعلی خبیر دبیر اجرایی جشنواره فیلم پرواز درباره آثار ارسال شده به این فستیوال اظهار داشت: با توجه به اطلاع‌رسانی گسترده‌ای که نسبت به فراخوان پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز انجام شد استقبال بسیار خوبی از جشنواره صورت گرفت و با اتمام مهلت ارسال آثار بالغ بر ۱۷۰۰ فیلم و فیلمنامه از ایران و کشورهای مختلف به دبیرخانه ارسال شده است.
وی افزود: با اتمام مهلت ارسال آثار و جمع‌بندی تمامی فیلم‌ها و فیلمنامه‌های ارسال شده به دبیرخانه، فیلم‌سازان بیش از ۱۰۰ کشور برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند. از مجموع آثار، در بخش بین‌الملل، ۸۳۵ فیلم داستانی و تجربی، ۲۲۶ مستند و ۱۹۸ انیمیشن به دبیرخانه ارسال شده است. همچنین در بخش ملی نیز، ۲۷۶ اثر داستانی و تجربی، ۵۴ مستند، ۳۴ انیمیشن و ۷۷ فیلمنامه از سوی دبیرخانه برای حضور در جشنواره پذیرفته شده است.
خبیر در پایان درباره کشورهای متقاضی و بیشترین آثار ارسال شده از کشورهای مختلف برای حضور در دوره پنجم جشنواره فیلم پرواز گفت: به ترتیب کشورهای ایران، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه، اسپانیا، آمریکا، انگلیس، روسیه، ایتالیا و مصر بالاترین میزان مشارکت را در میان سایر کشورها داشته‌اند.
پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز به دبیری محمدرضا شرف‌الدین با محوریت توانمندی‌های افراد دچار معلولیت‌های گوناگون آذر ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

نظر بدهيد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *