ساخت فیلم به فرهنگ‌سازی در حوزه معلولان سرعت بهتری می‌دهد

ساخت فیلم به فرهنگ‌سازی در حوزه معلولان سرعت بهتری می‌دهد

رحمت‌اله معماراردستانی یکی از اعضای شورای سیاست‌گذاری پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز درباره برآیند خود از این فستیوال گفت: جشنواره پرواز برآیندی است رو به جلو و زمان لازم دارد تا جایگاه اصلی خود را پیدا کند. معلولیت مورد و ایده‌ای جدید در اختیار فیلمسازان قرار می‌دهد و هر فیلمسازی هم جرأت داخل شدن به آن را ندارد چون شدیداً چالش‌برانگیز است.
وی در پاسخ به این پرسش که در حوزه شناسایی هر چه بهتر استعداد افراد دارای معلولیت چه اقدامات مثبتی می‌توان انجام داد خاطرنشان کرد: این سؤال در حوزه آموزش و پرورش استثنایی و سازمان بهزیستی و گروه‌های مردم نهاد است. جشنواره پرواز هدف اول و آخرش فرهنگ‌سازی است و فیلم به ساخت این فرهنگ سرعت بهتری می‌دهد.
معماراردستانی در پایان درباره انتظاراتی که می‌توان از شوراهای سیاست‌گذاری و نقشی که این شوراها در برگزاری هر چه بهتر جشنواره‌ها ایفا می‌کنند گفت: مثال داریم سنگ بزرگ علامت نزدن است. من این مثال را در تجربه باور دارم. اگر در هر دوره فقط، تکرار و تأکید می‌کنم، فقط یک حرکت جدید و مؤثر واقع شود، کافی است. دوره بعدی، حرکت بعدی… . فرهنگ اینگونه ساخته می‌شود.

نظر بدهيد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *