فراخوان ششمین دوره جشنواره بین‌المللی پرواز منتشر شد

فراخوان ششمین دوره جشنواره بین‌المللی پرواز منتشر شد

جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم پرواز، رویدادی فرهنگی و غیردولتی برای عرضه‌ی برترین فیلم‌های کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی با هدف فرهنگ‌سازی در مورد مسائل و توانمندی‌های افراد دارای معلولیت‌ است. با توجه به این‌که %15 از جمعیت جهان به نحوی دچار معلولیت هستند، این رویداد می‌کوشد با بهره‌مندی از دستاوردهای نوین سینماگران باتجربه، حرفه‌ای و جوان در راستای آگاه‌سازی و ارتقای کیفیت زندگی این افراد که بزرگترین اقلیت جهان هستند، راه‌گشا باشد.
ششمین دوره‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم پرواز از ۱0 تا ۱7 آذر ۱۴۰۲ (1 تا 8 دسامبر) هم‌زمان با روز جهانی آگاهی‌بخشی درباره‌ی مسائل معلولیت در تهران برگزار خواهد شد. در این دوره از جشنواره فیلم‌های داستانی، مستند، تجربی، پویانمایی با حداکثر زمان ۳۰ دقیقه و فیلم‌های ۱2۰ ثانیه‌ای تولید شده به وسیله‌ی تلفن‌همراه که باعث ایجاد تنوع و تکثر موضوع در حوزه‌ی مسائل افراد دارای معلولیت می‌شوند، رقابت خواهند کرد. بر این اساس آثاری که با رویکردهای مورد نظر در دوره‌ی ششم تولید شده‌اند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهند بود. این رویکردها عبارتند از:
• بازنمایی چالش‌های مادران دارای فرزندان دچار معلولیت
• ترغیب جامعه به پذیرش اجتماعی افراد مبتلا به سندرم دان
• افزایش آگاهی در مورد اختلال طیف اُتیسم
• مناسب‌سازی فیلم و سینما با نیازهای افراد دارای معلولیت
• تبیین تأثیر هوش مصنوعی و فناوری‌های تحول‌آفرین در زندگی افراد دارای معلولیت
• چاره‌جویی در رابطه با چالش‌های معیشتی، اشتغال، کارآفرینی و هنرآموزی افراد دارای معلولیتهم‌چنین فیلم‌هایی که برای نخستین‌بار‌ در سطح جهان، آسیا یا کشور اکران می‌شوند، در اولویت انتخاب و داوری خواهند بود.​

نظر بدهيد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *